News and Sports
 
DEAN'S LIST - SPRING 2003
The dean's list is Trinity Christian College's highest academic honor. Only full-time students who have earned a 3.5 grade point average for the semester merit this distinction. Congratulations to the students who have achieved this status. 

The following is the spring 2003 dean's list of students and their majors.

Tracy Afman - Music Education (K-12)

Amy Ahrens - Social Work

Sarah Almodovar - Elementary Education

Kenneth Arcand - Theology

Benjamin Austin - Computer Science

Maya Austin - History

Julie Back - Social Work

Ryan Baker - Business

Patrick Baker - Music Education (K-12)

Travis Bandstra - Business

Alissa Barr - Special Education

Kristin Berenschot - Special Education

Amanda Berlinski - Art Education (K-12)

Nicholas Bermudez - Philosophy

Eliseo Betancourt - Biology

Kristin Bielema - Social Work

Carrie Bil - Social Work

Eric Blachford - Church Education

Cassandra Blom - Accounting

Laurie Boekeloo - Elementary Education

Timothy Boer - Accounting

Clarissa Bonnema - History

Amanda Bonnes - Elementary Education

Michelle Bonnes - Nursing

KaraLee Bosi - Elementary Education

David Boss - Business

Alissa Bosscher - Biology

Christine Bouma - Art Studio

Ryan Bouma - Computer Science

Elizabeth Bowman - Communication Arts

Carrissa Braaksma - Exercise Science

Jennifer Brower - Social Work

Janet Bruinsma - English Education

Kara Bruxvoort - Business

Ryan Bruxvoort - Art Studio

Cassidy Bull - Nursing

April Cady - Psychology

Steven Caruso - Information Systems

Christopher Cayari - Music Education (K-12)

Andrea Christensen - Nursing

Charles Commeret - Elementary Education

Emily Cooper - Philosophy

Kathleen Cramer - Information Systems

Kendra Cumberland - Special Education

Angela Cumbo - Psychology

Luke Darling - Biology

Brian DeBoer - Business

Sara Decker - Elementary Education

Cassandra DeDoes - English Education

Autumn Deemter - Art Studio

Beth DeJong - Elementary Education

Michelle DeJong - Elementary Education

Rebecca DeJong - Mathematics Education

Kathryn DeKoekkoek - Church Education

Elyssia DeMaster - Social Work

Haley DeNooy - Business

Heidi DePooter - History Education

Heidi DeRooi - Nursing

Susan DeRuiter - Elementary Education

Emily DeVos - Business

Douglas DeVries - Philosophy

Holly DeYoung - History Education

Sarah Dieck - Special Education

Christine Dixon - Special Education

Jose Dominguez - Physical Education

Andrea Dommisse - Elementary Education

Eric Downs - Music Performance

Kenneth Dryfhout - Business

Sandra Dryfhout - Communication Arts

Keith Dykstra - Political Science

Timothy Dykstra - Business

Ruth Dykstra - Physical Education (K-12)

Jessica Eenigenburg - Physical Education (K-12)

Melissa Eisenga - Nursing

Grace Eizenga - Mathematics

Denise Esparza - Art Education (K-12)

Asheley Evenhouse - Elementary Education

Kayla Faber - Elementary Education

Anna Fischer - English

Katherine Force - Biology

Stephen Fox - History Education

Adam Fruendt - Art Studio

Carin Gates - Biology

Emily Gayman - Special Education

Emily Geerlings - Nursing

Karolyn Gesch - Nursing

Rudi Gesch - Elementary Education

Rachel Gollwitzer - English

Shanna Gort - Exercise Science

Rachel Griess - Art Education (K-12)

Eric Groen - Psychology

John Gubernat - History Education

Gregory Guzzo - Physical Education (K-12)

Bethany Haak - Social Work

Brooke Haavind - Physical Education (K-12)

Katie Hake - Undecided

Micah Hamstra - Philosophy

Amy Hanenburg - Accounting

Carol Hanrahan - Elementary Education

Yvana Hansen - Elementary Education

Stephanie Hanson - Nursing

Matthea Hansum - Psychology

Shana Hardin - Nursing

Cassie Haupt - Mathematics

Elizabeth Hennessy - Special Education

Julie Hoekstra - Business

Janelle Hoekzema - Nursing

Jared Hohm - Mathematics

Eric Holtrop - Business

Tara Hoogeveen - Nursing

Amy Hoving - Nursing

Phillip Howerzyl - Business

Joyce Iwema - Biology

Hayley Jablonski - Elementary Education

Melanie Jackson - Business Communication

Kimberly Jager - Special Education

Alissa Johnson - Business

Carrie Jones - Nursing

Ginnette Jurgel - Psychology

Krista Karalevicz - Elementary Education

Alaina Karn - Elementary Education

Catherine Keizer - Business Education

Genevieve Kelley - Special Education

Ariadne Khatib - History

Lisa Kiekintveld - Social Work Concentration

Emily Kilbourn - Communication Arts

Daniel Kinnas - Business

Abbie Knoll - Nursing

Lisa Knott - Elementary Education

Stephanie Koedyker - Biology

Lynne Kosek - Social Work

Matthew Koster - Biology

Sarah Kuipers - Biology

Melinda LaMar - Business Communication

Melissa Laneve - Business

Nathan Laning - Business

Matthew Lanser - Philosophy

Linnea Leo - Nursing

Rachel Lindbloom - Elementary Education

Eric Lindemulder - Business

Jessica Loerop - Social Work

Caitlin Looyenga - Elementary Education

Nathan Luehr - Chemistry

Trisha Lunsford - Communication Arts

Charles Lynch - History Education

Julie Maker - English Education

Erin Marshalek - Church Education

Jason Martin - Sociology

Jeremy Matheis - Music-General

Jill Matson - Psychology

Samuel McCune - Art Studio

Colleen McNamara - Mathematics

Andrea Medema - Nursing

Pamela Meekma - Psychology

Michelle Mehlhaf - English

Sarah Mercier - Elementary Education

Glory Miranda - Social Work

Joshua Mitchell - Biology

Michael Mols - History Education

Kutu Morris - Business

Heather Moulton - Elementary Education

Jessica Mulder - Business

Charles Mulder - Accounting

Claude Munyankindi - Biology

Jennifer Narimatsu - Elementary Education

Rebecca Navis - Business

Julie Neerhof - Business

Jennifer Newstat - Art Education (K-12)

Matthew Nichols - Business

Jill Olson - Elementary Education

Rachel Ooms - Exercise Science

Jeremy Oosterhouse - Psychology

Leah Oosterhouse - Political Science

Jason Oosting - Business

Darcy Parish - Accounting

Victoria Perez - Music Education (K-12)

Robert Phelan - Music Education (K-12)

Kevin Plowman - Accounting

Jill Ponstein - Exercise Science

Micah Popma - Psychology

Nathaniel Post - History

Alexandra Prevette - Social Work

John Prince - Biology

Mary Regan - Business

Julia Rens - Nursing

Adam Reynolds - Biology

Kristen Rietema - Social Work

Jeremy Ritzema - History Education

Shannon Rodgers - Elementary Education

Schuyler Roozeboom - Art Studio

Anna Rosas - Church/Ministry Leadership

Rebecca Rozema - Nursing

Jayne Rudenga - Art Studio

Sarah Rupnow - Special Education

Angela Russell - Communication Arts

Josiah Sault - Business Communication

Kenneth Scholma - Church Education

Justin Scully - Psychology

Kelli Seccombe - Special Education

Tiffany Sewell - Psychology

Julie Shoemaker - Business

Amy Silberman - Special Education

Sara Slaats - Elementary Education

Jason Smit - Elementary Education

Lori Smits - Music Education (K-12)

Kate Snaidauf - Psychology

Megan Spillane - Elementary Education

Jonathan Spoolstra - History

Brenda Steers - Nursing

Erin Strauch - Biology

Paul Taeuber - History Education

Kerry Tameling - Elementary Education

Lucas Tameling - Business

Rebecca Tameling - Special Education

Brooke Tamminga - Elementary Education

Ronald Thenn - Business

Drew Thorwall - Philosophy

Katy Throw - Business

Laura Tinklenberg - Nursing

John Tinsley - Business

Genevieve Trieu - Communication Arts

Karla Tucker - Special Education

Nina Valentino - Elementary Education

Sara VanBruggen - Business

Jessica VanderLaan - Elementary Education

Crystal VanderMeer - Psychology

Lara VanderPloeg - Theology

Rachel VanderPol - Business Communication

Kimberly VanderStel - Nursing

Thomas VanderWoude - Philosophy

Evan VanderZee - Computer Science

Joshua VanDrunen - History

Stephanie VanEck - Nursing

Jodi VanEssen - Elementary Education

Gerard VanGroningen - Chemistry

Esther VanKampen - Nursing

Rachel VanOort - Elementary Education

Beth VanProoyen - Church/Ministry Leadership

Amanda VanStaalduinen - Special Education

Brent VanTil - Biology

Rick VanTil - Business

Sophia VanTill - Elementary Education

Timothy Verduin - Business

Amanda Vink - Art Studio

Amanda Voogt - Business

Jerry Vos - Computer Science

Sarah Voss - Nursing

Robert Walcott - Philosophy

Kyle Webb - Physical Education (K-12)

Katie Wessels - Psychology

Rebecca Westra - Church Education

Elissa Wiedmeyer - Elementary Education

Gretchen Wilson - Nursing

Kyle Witte - Music Education (K-12)

Bethany Wooldridge - Psychology

Michelle Wories - Elementary Education

Lisa Worpel - Art Studio

Melissa Wynne - Nursing

Patricia Zayabouth - Business
 

back to news & events